נשירת שיער

 

נשמע לך מוכר? גם לך נושר השיער וכל הבית כבר מלא שערות?

את מחזיקה את המברשת ובא לך לצרוח?

 

כיום ידוע שזוהי תופעה נפוצה וכמובן ניתן לטפל בה, אין צורך לסבול.

 

נשירה יכולה לנבוע מכמה סיבות וצריך לבדוק לעומק מהי הסיבה האמיתית:

 

חסרים של ויטמינים ומינרלים בתזונה b12, אבץ ועוד- חשוב מאוד לבדוק בבדיקות מעבדה האם זו באמת הסיבה ולא לקחת תוספי תזונה וויטמינים שהמליצו בחנות, כי חשוב להבין שמדובר בחומרים פעילים, ולא רק שהם לא יועילו הם גם עלולים לפגוע, לכן להתייעץ.

 

חסרים של חלבון - לאחר דיאטות כסאח, הפרעות אכילה, כל אלו מחלישים מאוד את סיב השערה(מעבר לכך שפוגעים בגוף)

 

מצבים הורמונאלים:

תת פעילות של בלוטת התריס- חוסר איזון הורמונאלי של הבלוטה יכול לגרום לנשירת שיער חמורה ביותר. לבדוק בבדיקות מעבדה מהי רמת ה tsh ומדדי t3 ו, t4, גם אנשים שלוקחים תרופה מומלץ לנתר פעם בכמה זמן ולבדוק שהבלוטה מאוזנת.

הריון ולידה- לרובן הנשירה תיגרם לאחר הלידה ובזמן ההנקה אך ישנם נשים שהנשירה מתחילה עוד מזמן ההריון- ידוע שבהריון העובר מקבל את שלל הויטמינים שהוא צריך מהאם ואת שאר הויטמינים המדולדלים האם מקבלת לכן תדאגי לעצמך בזמן ההריון ותשימי לב שאת מחזקת את עצמך בכל מה שגופך זקוק לו.

 

גיל המעבר- עוד מצב של יציאה מאיזון הורמונאלי. בגיל המעבר ישנה ירידה ברמות אסטרוגן. שינוי בחילוף החומרים ושינוי דרסטי ברמת ההורמונים בגוף .

והסיבה העיקרית ביותר- טראומות וסטרס- כידוע, לאחר תקופות של עומס רגשי גדול מאוד, מוות של אדם קרוב, איבוד של עובר, לחץ ועומס גדולים בעבודה. אך לא רק, גם מחלות קשות הן טראומות לגוף ואפילו שפעות שנדבקנו לזמן ממושך ולא מרפות הן טראומות לגוף ועלולות להשפיע על צמיחת השיער או להיפך- נשירתו.

 

אז לאחר שמנינו את הסיבות, עכשיו לטיפול, כיצד אפשר לטפל בנשירה:

 

1. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא אבחון נכון ובדיקה מהיכן נובע חוסר האיזון שפקד את גופנו על ידי:

 בדיקות דם - מעקב אחר בדיקות מעבדה, בדיקות הורמונים, לבדוק חסרים תזונתיים והשלמתם- כמובן רק על ידי איש מקצוע.

 אבחון אירידיולוגי- על ידי מכשור מיוחד למציאת חוסר האיזון בגוף והמקור של הבעיה. (הנשירה היא רק סימפטום של חוסר איזון שקורה אצלנו בגוף).

 

2. להכניס לתזונתנו מזונות עשירים באבץ וסלניום שהם מינרלים חיוניים לחיזוק סיב השערה(עדיף להכניס דרך המזון ולא כתוסף משום שהתוסף עלול להצטבר בגוף במצבים שאין באמת חסר).

אבץ בתזונה- אגוזי חמנייה, גרעיני דלעת, סובין חיטה, טחינה, עדשים, חלמון ביצה, פולי סויה

סלניום בתזונה - אגוזי ברזיל, אגוזי קשיו, אגוזי קוקוס, קטניות, שיבולת שועל.

 

3. שמן קוקוס - (חשוב לבדוק שיהיה אורגני בכבישה קרה), בשמן הקוקוס קיימות 2 חומצות, חומצה לאורית וחומצה קפרילית. חומצות אלו הן חומצות שומן אנטיבקטריאליות הנלחמות בהצטברות החיידקים שנמצאים על הקרקפת וגורמים לנשירה. בנוסף שמן קוקוס מכיל ויטמין E שחיוני לבריאות השער ונותן מראה זוהר.

על כן לנשירה מומלץ למרוח כמות נדיבה על הקרקפת ולחיוניות ובריאות השער מומלץ למרוח ישירות על השיער ועל הקצוות.

 

4. לשמור על השיער בפני קרינה- הקיץ הישראלי חם מאוד והקרינה גבוהה, על כן נשמור את השיער שלנו מפני השמש על ידי כובע או על ידי כך שנשהה במקומות מוצלים.

 

5. איוורור של הקרקפת- נשים שלובשות כובע או כיסוי ראש לטווח ארוך הממלצה שלי היא, בכל רגע נתון, כאשר יש אופצייה ומתאפשר להוריד את הכיסוי ולאוורר את הקרקפת והשיער. זה גורם לחסר של חמצן ולא בריא לשיער להישאר חנוק.

 

6. סירקולציה של הקרקפת- עיסוי קרקפת, לכולנו זה נעים. מגביר את הסירקולציה באזור, ומגביר את צמיחת השיער.

 

טיפ קטן ממני- כאשר מעסים את הקרקפת להגברת הסירקולציה, מומלץ לעשות עם שמן אתרי רוזמרין שידוע בתכונותיו הממריצות והמחטאות ובנוסף גם מעולה לטיפול בקשקשים.

 

 

אצלי בקליניקה ניתן לטפל בכל אחת מהסיבות שנרשמו למעלה, על ידי אבחון נכון ומציאת מקור הבעיה אבחר את סוג הטיפול הנכון במיוחד עבורך ומשם נגיע לתוצאות הטובות ביותר.

 

התקשרי עוד היום

052-3224117

 

 

 

רעות קפויה